Dilema na téma prodloužení licence

Bez dvaceti dnů přesně rok, co jsem prodloužil licenci antivirového řešení a situace se opět opakuje, kdy na jedné straně stojí maximální spokojenost elegance placeného řešení a na straně druhé „zanedbatelná cena“. Uvozovky jsou na místě, protože nikdo nechce platit zbytečně.

Avast Internet Security + Avast Secure Line

Pouze v angličtině, protože česky bych termínům prostě nerozuměl 🙂

Člověk spokojený, kterého vlastně nic neotravuje a řešení působí velice elegantním dojmem a nestará se více než musí, nemá problém zaplatit tu tisícovku a nějaké drobné ročně za licenci komplexního antivirového řešení. Prostě ne a řeči o tom, jak jsou alternativy lepší, protože někomu se nechtělo platit … neberu. Respektive chápu, že se mohou najít dobrá řešení, ale proč se zabývat zbytečnostmi.

Na druhou stanu postrádám některé detaily nastavení (napsat si vlastní pravidla firewallu není problém, ale prokousat se k tomu a donutit už je horší) prostě chybí a to je jednoznačné mínus. Výchozí nastavení znamená vždy úplně špatně, ačkoliv se výrobce snaží udělat to co nejméně špatně, stejně špatně a právě přístup k individuálním nastavení tak trochu postrádám. Jako zatočit s Kryplbůčkem dokážu (a tak činím) už na Gateway, ale některé jemnější a sofistikovanější filtr proste v Avast Internet Security chybí. Třeba v tomhle směru bývalo Comodo o dost lepší, jenže mělo své mouchy a dokázalo pořádně potrápit (zejména po aktualizacích, kdy blokovalo přihlašování a tento bug, tisíckrát reportovaný, prostě přetrvával …. a trpělivost docházela.

S podrobnou konfigurací nepochodíte, ale pro průměrného uživatele může být víceméně optimální a srozumitelná. Cisco IOS nečekejte.

… zase zaplatím, ale je otázkou, zda nepřejít ke konkurenci. I když fungovat bez Avast Secure Line … multiplatformní VPN si představit neumím, respektive na počítači je mi to jedno, ale na cestách s notebookem a telefon velice šikovná věc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *