Rok a půl s telefonem Redmi6

Konzervativní telefon přijatelných rozměrů, rozumnou výdrží a schopnou navigací, která se neztratí za první křižovatkou. Telefon pro konzervu středního věku, ovládanou despotickým Outlookem, dohledávajíc technickou/projektovou dokumentaci a přijímání neustálých telefonátů. Zkrátka a dobře něco, co bude fungovat a když se rozfláká, tak se prostě rozfláká a ztráta nebude tolik bolet.

Co jsem nikdy neřešil byl fotoaparát, v zásadě umím fotit a jen s automatikou a maximální fotografický výkon se omezuje na podklady k dokumentaci, reklamacím poškozených zásilek a další podobné činnosti. Stačí když je vidět označení, vodiče, zapojení, nebo následky 🙂

Nad rámec hardwarových vlastností jsem hledat telefon s 3.5mm jackem, slotem pro paměťovou kartu a svižný chod (dostatek paměti). Bonus byl build bez sociálního magořince v čele s Retarbůčkem (prasata dolující data i těch, které s Retardbůčkem nechtějí mít nic společného), nebo možností nemilosrdné likvidace bez nutnosti rootovat telefon, či nahrávat alternativní ROM. Twitter mám asi 10 let a napsal jsem tam přesně 11 odpovědí, prostě taková rychlejší RSS čtečka.

Xiaomi mile překvapilo četností aktualizací a bezpečnostních záplat, které nelze srovnávat s třikrát dražím Samsung Galaxy S3, kterému bylo nějaké záplatování a aktualizace těžce u zadele. Svižnost zůstává prakticky stejná (buildy jsou celkem dobře vyladěny), baterie drží a telefon zkrátka funguje v plně šifrovaném režimu (mimochodem i pro připojení používám VPN SecureLine od Avast) Nespočet šrámů a ran schytalo odolné pouzdro, které chrání proti poškrábání nepříliš kvalitní plast a ochranu skla.

Co se moc nepovedlo jsou záda, respektive měkký plast. Kovové spony i odstřižky měděných vodičů zanechávají na zádech hluboké rýhy (proto pouzdro) a fotoaparát, který se trochu ztrácí při zhoršených světelných podmínkách a ostření na minimální vzdálenost, je-li potřeba vyfotit nějaký detail. Za ty peníze spolehlivý sluha a despotický vládce času.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *