Založeno jest …

Po více než dvaceti letech došlo na realizaci hloubavé myšlenky pořídit si konečně akvárium v podobě živého divadla. Dokopat se k realizaci zabralo přesně 22 let od okamžiku, kdy jsme s dědou zakládali akvárium a moc dobře to nedopadlo. Respektive vzpomínky slouží za vzor „jak nedělat akvárium“.

                Nemělo by smysl řešit věci postupně, v tomto smyslu se znám natolik dobře, že bych v polovině zase realizaci odložil a promýšlel dalších XY let. Po několika dnech načítání literatury, dotazů a pročítání mnohdy protichůdných informací „internetové komunity“, padla volba na hotový 54litrový set Diversa s rozumnou cenou a parametry (velikost je omezena nosností a prostorem – bohužel).

                S novým akváriem přišel i dražší podkladový substrát (já blbec koupil o pár litrů více, než bylo vůbec potřeba), hnědý štěrkový substrát a další nezbytné vybavení jsem musel shánět po všech čertech, protože neměli, neposlali, nebo se prostě balík ztratil. Akvárium přivezl zcela v pořádku Toptrans (řidiči velké díky za ochotu to odtáhnout po ledem poryté rampě a jeho fixaci v dodávce.) Dodání zdržela nedostupnost některých položek objednávky (dodání se nakonec o tři týdny protáhlo, ale obchod nelze vinit v nekomunikaci a rozhodnutí počkat učiněno z mé strany).

                Protože času na přemýšlení, jak bude akvárium vlastně vypadat bylo za 22 dostatek, nebylo nic těžkého realizovat představu. Skoro se divím, že v kůlně schované kameny (15 – 17 let) se našli přesně tam, kde byli „ukryty“. Chtělo to jen pořádně vydrhnout a vykoupat. Největší a nejkrásnější balvan sloužil jako podpěra k zimování sekačky. Přežil a to se počítá. Ideou bylo vytvořit na venek chaotické prostředí Jižní Ameriky – Amazónie, leč to se tak úplně nepovedlo. Respektive by se povedlo, ale na některé rostliny prostě chybí sklil a vybavení.

Týden práce, péče a výsledek. Schopnější fotografem se nestanu. Redmi6 nefotí zcela ideálně a vypouklé akvárium s intenzivním světlem vytřáří nechtěné „vady“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *